Офіційний сайт Федорівської сільської ради Пологівського району Запорізької області

Розділи

Календар

« Червень 2024 »
Пн   3 10 17 24
Вт   4 11 18 25
Ср   5 12 19 26
Чт   6 13 20 27
Пт   7 14 21 28
Сб 1 8 15 22 29
Нд 2 9 16 23 30

Пошук

Протидія корупції

Розгляд уповноваженими органами повідомлень про можливі факти корупційних правопорушень
Національним агентством з питань запобігання корупції надані роз’яснення щодо принципів роботи із повідомленнями викривачів.

Інформацію про можливі факти корупційних правопорушень викривачі можуть подавати спеціальними каналами і до органів місцевого самоврядування у тому числі.

Для швидкого та коректного опрацювання, повідомлення повинні містити фактичні дані:
про обставини правопорушення,
місце та час його вчинення та особу, яка його вчинила,
бути достовірними,
містити інформацію, яку викривач отримав під час своєї трудової, професійної, господарської, громадської, наукової діяльності.

Повідомлення викривачів, можуть бути також анонімними (без зазначення авторства).

Анонімне повідомлення розглядають якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи чи містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Повідомлення розглядаються протягом 15 днів (строк може бути продовжено до 30 днів) з дня отримання повідомлення.

У разі підтвердження вказаної інформації сільський голова усуває правопорушення, його наслідки та забезпечує притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення інформує Національне агентство з питань запобігання корупції, Національне антикорупційне бюро України, Національну поліцію, Державне бюро розслідувань.

Повідомлення із зазначенням авторства розглядають протягом 10 робочих днів – проводиться попередня перевірка фактів, викладених у повідомленні.

Якщо повідомлення не належить до компетенції сільської ради заявника повідомляють про це у 3-денний строк із роз’ясненням щодо компетенції органів або юридичних осіб, уповноважених на проведення перевірки або розслідування відповідної інформації.

За результатами перевірки може бути призначене внутрішнє розслідування тривалістю 30 днів, яке може бути подовжено до 45 днів, матеріали можуть бути передані до органів, які проводять досудове розслідування, або ж провадження може бути закрите, якщо факт не підтвердиться.